Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com

ΑΠΟΕΛ – Εθνικός Άχνας 2-3: ΝΕΟ ”ΚΑΖΟ” στο ΓΣΠ και…ΕΞΑΔΑ μόνο με θαύμα! (βίντεο)

Νέα οδυνηρή ήττα γνώρισε ο ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ από τον Εθνικό Άχνας με 2-3 στο ΓΣΠ και πλέον βλέπει την εξάδα να απομακρύνεται ακόμα περισσότερο.

Η εικόνα του αγώνα:

Οι γαλαζοκίτρινοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα, μόλις στο 11ο λεπτό με τον Λουντέμο. Στην συνέχεια η απόδοση της ομάδας έπεσε κατακόρυφα, με τον Εθνικό να καταφέρνει να γυρίσει το ματς μέσα σε 4 λεπτά. Αρχικά ο Μαϊντεβατς ισοφάρισε στο 32ο λεπτό, ενώ ο Ζάγκμπα έδωσε το προβάδισμα στον Εθνικό στο 37ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος ο ΑΠΟΕΛ προσπάθησε να ισοφαρίσει και τα κατάφερε στο 59ο λεπτό με τον Κλωναρίδη. Η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη συνέχισε να πιέζει, με τον Λουντέμο μάλιστα να σημαδεύει 2 φορές το δοκάρια του Μπογκατίνοφ.

Τελικά ο Ζάγκμπα ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής, καθώς στο 85ο λεπτό νίκησε τον Μιγκέλ Σίλβα, με συρτό σουτ εκτός περιοχής, χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα του.

Η βαθμολογία:

2021-02-07-17-57-11

Νωρίτερα στον αγώνα:

Έναρξη αγώνα

5'
Αναγνωριστικά τα πρώτα 5 λεπτά του αγώνα στο ΓΣΠ.

8' Ωραίος συνδυασμός των παικτών του ΑΠΟΕΛ, με τον Ζαχίντ να δίνει στο Μπερν, ο οποίος επιχείρησε το σουτ, αλλά ο κήπερ του Εθνικού ήταν σε ετοιμότητα.

10' Σουτ του Εφραίμ εντός περιοχής, με τον Μπογκαντίνοφ να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

11' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 1-! Εκτέλεση φάουλ από τον Ντε Βισέντι, με τον Ενσούε να πιάνει την κεφαλιά, ο ΒΙνίσιους έστρωσε στον Λουντέμο, ο οποίος με σουτ άνοιξε το σκορ!

-Εξετάζεται από το VAR η φάση, για πιθανό φάουλ του Ενσούε.

16' Μετράει κανονικά το τέρμα.

32' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό Άχνας 1-1! Εκτέλεση φάουλ από τον Χουντόμπιακ, με τον Μαίντεβατς να πιάνει την κεφαλιά και να νικάει τον Μιγκέλ Σίλβα!

34'
Γύρισμα του Γκόρμπετς, σουτ του Ζάγκμπα, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

37' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό Άχνας 1-2! Ο Ζάγκμπα προσπερνάει τον Σίλβα και σε κενή εστία γυρίζει το μάτς!

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β' ημιχρόνου

48'
Πολύ καλό σουτ του Ντόλεζαλ, με την μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι!

49' Σουτ του Μαϊντεβατς, λίγο έξω η μπάλα.

59' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 2-2! Σέντρα του Εφραίμ, με τον Κλωναρίδη να πιάνει την κεφαλιά και να ισοφαρίζει τον αγώνα!

62' Σέντρα του Κλωναρίδη, με τον Γκάρνερ να κάνει το πλασέ, τον Μπογκαντίνοφ να αποκρούει με τα πόδια, τον Ζαχίντ να πιάνει το ριμπάουντ, αλλά να είναι άστοχος.

70' Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ με τον Λουντέμο!

80' Σέντρα του Κλωναρίδη, με τον Κατσαντώνη από κοντά να στέλνει την μπάλα έξω.

85' ΓΚΟΛ για τον Εθνικός Άχνας 2-3! Συρτό σουτ του Ζάγκμπα, εκτός περιοχής, με τον Εθνικό να παίρνει και πάλι το προβάδισμα.

88' Φάση διαρκείας, με τον Λουντέμο να σημαδεύει και πάλι το οριζόντιο δοκάρι από κοντά!