Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com

ΑΠΟΕΛ-ΕΝΠ 0-2: Κατρακύλα χωρίς τέλος με…ΝΕΑ ήττα στο ΓΣΠ! (εικόνες-βίντεο)

Το ΑΠΟΕΛ οδηγήθηκε σε άλλη μία ήττα την τρίτη διαδοχική και βρίσκεται στην 11η θέση με 16 βαθμούς. Η ομάδα του Μικ Μακκάρθι έφτιαξε ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι του Ντε Βινσέντι  δεν κατάφερε όμως να σκοράρει και υπέπεσε στην 7η ήττα της  στο φετινό πρωτάθλημα. Από την άλλη η Ένωση πήρε σπουδαίο τρίποντο, μόλις το δεύτερο στο φετινό πρωτάθλημα. Σκόραραν οι Ντένιγκ και Θεοδώρου.  Υπενθυμίζεται ότι στον αγώνα υπήρχε VAR.

Δείτε το live του ANT1.

Μονόλεπτη σιγή για τον μικρό Ιάκωβο..

Έναρξη αγώνα!

2' Κεφαλιά του Νούχιου, ύστερα από φάουλ του Εφραίμ στο δοκάρι η μπάλα.

4' Σουτ του Ντένινκ, σταθερά ο Σίλβα.

6' Σουτ του Εφραίμ, δύσκολα ο Γκατσέφσκι.

16' Καλό σουτ του Φελίπε, σε κόρνερ ο Σίλβα.

17' Προβολή του Μπελόνε, μόλις έξω η μπάλα. Καλή στιγμή για την Ένωση.

21' Τεράστια ευκαιρία για την Ένωση, ο Θεοδώρου το πλασέ μόλις έξω η μπάλα.

37' Πέναλτι για φάουλ του Μερκή πάνω στον Θεοδώρου σφυρίζει ο Νεοκλέους, εύστοχος ο Ντένιγκ και 0-1 η Ένωση!

39' Πέναλτι για το ΑΠΟΕΛ αυτή την φορά για φάουλ στον Λουντέμο! Ο Ντε Βινσέντι δεν μπορεί να σκοράρει, απόκρουση από τον Γκατσέφσκι!

Τέλος α' ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου.

51' Καλό σουτ του Θεοδώρου, κόρνερ η μπάλα αφού κτύπησε στον Σάντος.

58' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ατζίλι, άστοχο.

64' Κεφαλιά του Μπελόνε, έξω η μπάλα.

65' Κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ, την κεφαλιά ο Μερκής, ψηλά έξω.

67' Ατομική ενέργεια του Φελίπε, έκανε το σουτ όμως η μπάλα κατέληξε έξω. Καλή στιγμή για την Ένωση.

69' Σουτ του Μπεν Σαχάρ, δύσκολα ο Γκατσέφσκι, στην συνέχεια ο Νούχιου κάνει το σουτ η μπάλα έξω. Πολύ καλή στιγμή του ΑΠΟΕΛ για να ισοφαρίσει.

77' ΓΚΟΛ ο Θεοδώρου και 0-2 η Ένωση! Εντυπωσιακή αντεπίθεση ο Κύπριος ακραίος επιθετικός, πέρασε και απο τον Σίλβα και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα!

79' Δεύτερη κίτρινη στον Μερκή με 10 το ΑΠΟΕΛ!