Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com
ΑΠΟΕΛ: Θέλει ακόμα δουλειά…

Χρειάζεται αρκετή δουλειά ακόμα ο ΑΠΟΕΛ για να φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο, παρά το γεγονός ότι βρίσκεται στην πέμπτη εβδομάδα προετοιμασίας. Σε άλλο ένα φιλικό παιχνίδι, αυτή τη φορά απέναντι στην Μπέι Σαχνίν, ήταν… βραχυκυκλωμένος μεσοεπιθετικά.

Η ομάδα του Πουρσαϊτίδη, στο τρίτο τεστ κατά την περίοδο της προετοιμασίας, δέχθηκε την πρώτη ήττα με 0-1 (Βαρέν 68′), βγάζοντας μονάχα κατά διαστήματα θετική εικόνα και πιο συγκεκριμένα στο τελευταίο 15λεπτο των δύο ημιχρόνων.

Υπήρχε προσπάθεια, αμυντική ισορροπία, ωστόσο ήταν εμφανές ότι έλειπε ο παίκτης που θα έκανε «κουμάντο» στο χώρο της μεσαίας γραμμής, θα έδινε τον απαιτούμενο ρυθμό, βγάζοντας πιο ορθολογικά την ομάδα στην επίθεση. Οι γαλαζοκίτρινοι απείλησαν τρεις φορές, έχοντας ως καλύτερη ευκαιρία αυτήν που καταγράφηκε στο 50ό λεπτό. Ο (ορεξάτος) Ντανίλο επιχείρησε το σουτ και η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

Προφανώς, υπάρχουν ελαφρυντικά. Όπως είναι η κόπωση, η απουσία τεσσάρων παικτών που προορίζονται βασικοί (Οκριασβίλι, Νταουσβίλι, Γκάρνερ, Τσεπάκ) και οι πολλές προσθαφαιρέσεις στο ρόστερ. Ο Σάβιτς έγινε αναγκαστική αλλαγή και θα περάσει από ιατρικές εξετάσεις.

Αγωνίσθηκαν οι Μιχαήλ (63′ Ουζόχο), Βινίσιους, Εφραίμ (46′ Εντογκαλά), Λουντεμό (63′ Πολυκάρπου), Κβιλιτάια (86′ Γεωργίου), Θεοδώρου (76′ Ντίας), Μπερν (46′ Ντε Βινσέντι), Σαμπάλα (86′ Τσουτσούκι), Βρόντης (63′ Κατσαντώνης), Σάβιτς (7′ Καρώ / 80′ Σάντος), Ντανίλο (63′ Κούτσακος).