Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com
ΑΠΟΕΛ: Ισόπαλο το φιλικό δοκιμών και συμπερασμάτων κόντρα στον ΠΟΞ

Την ευκαιρία να διατηρήσει τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές σε εγρήγορση και παραλλήλως να τσεκάρει τον βαθμό ετοιμότητας, κυρίως αυτών που δεν έχουν αυξημένο χρόνο συμμετοχής, είχε ο προπονητής του ΑΠΟΕΛ στο φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο τον Π.Ο. Ξυλοτύμπου στο κεκλεισμένων των θυρών προπονητικό κέντρο «Naga Pay Αρχάγγελος».

Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή, αντέδρασε μετά το γκολ που δέχθηκε στο 3ο μόλις λεπτό από τον Γοτς. Ισοφάρισε με τον Δημήτρη Θεοδώρου στο 20ό λεπτό, πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Γουίλερ στο 52′, ωστόσο ήλθε ο Ράιν (70′) για να γράψει τον επίλογο (2-2).

Ο Αυγουστή χρησιμοποίησε τους ακόλουθους ποδοσφαιριστές: Χριστοδούλου (46′ Τσιλιγγίρης), Φεράρι (46′ Μαρκίνιος), Πολυκάρπου (46′ Νίσσης), Ντίας, Θεοδώρου (46′ Γουίλερ), Νταουσβίλι, Σαρφό (46′ Γιαννακού), Εντονγκαλά (46′ Μούγιανιτς), Μπλουμ (59′ Χαραλάμπους), Δώνης (59′ Κορομίας), Κβιλιτάια (46′ Βιγιαφάνιες).