Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com

ΑΠΟΕΛ: Πήγε καβάλα στ’ άλογο και έφαγε τα μούτρα του

Ανώμαλη προσγείωση! Ο ΑΠΟΕΛ έβγαλε πρόγραμμα ντέρμπι παίρνοντας 10 στους 12 βαθμούς, πήγε στο Δασάκι καβάλα στ’ άλογο, αλλά έφαγε τα μούτρα απέναντι στον Εθνικό (1-2), που είχε να νικήσει 2,5 μήνες!

Οι γαλαζοκίτρινοι αποδείχθηκαν κατώτεροι προηγούμενων εμφανίσεών τους, έπεσαν στην παγίδα του αντίπαλου παίζοντας κυρίως με ψηλές μπαλιές και… πιάστηκαν στον ύπνο στο δεύτερο ημίχρονο.

Δέχτηκαν δύο γκολ που θα μπορούσαν να αποφύγουν. Ιδιαίτερα το δεύτερο γκολ δεν είναι από αυτά που… τρώει η καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Ακόμα, μειώνοντας στο 60’ στο ένα γκολ διαφορά, είχαν 30+13 λεπτά καθυστέρηση για ισοφαρίσουν και να γυρίσουν το ματς. Εντούτοις, δεν μπόρεσαν να πατήσουν δυνατά στην αντίπαλη περιοχή, απειλώντας μόνο με μια σέντρα-κόντρα του Σατσιά στο δοκάρι και άλλη μια κόντρα σε σουτ του Εντονγκαλά, που εξουδετέρωσε ο Κοσταντίνοφ.
Μια ήττα που ήρθε να πληγώσει το γόητρο του ΑΠΟΕΛ, να τσαλακώσει την εικόνα που έχτισε με τόσο κόπο το προηγούμενο διάστημα και που δίνει την ευκαιρία στους διώκτες του να τον πλησιάσουν.

Χρειάζεται σίγουρα απάντηση. Πρώτα στο εκτός έδρας παιχνίδι κυπέλλου με τη Νέα Σαλαμίνα την Τετάρτη και ύστερα με τον Οθέλλο στο ΓΣΠ το άλλο Σάββατο.