Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com

ΑΠΟΕΛ: Πήρε το «αιώνιο».. και εδραιώθηκε

Το τελικό 1-7 τα λέει όλα.

Σαρωτικό το ΑΠΟΕΛ στην έδρα της Ομόνοιας.

Οι “γαλαζοκίτρινοι” ηταν ανώτεροι και ηγετικοί σε όλη την διάρκεια του αγώνα παίρνοντας το ντέρμπι και διατηρεί την κορυφη  στο +6 απο το ΑΠΟΕΛ.

Με αυτη την νικη  το ΑΠΟΕΛ εδραιώθηκε στην πρώτη θέση με 13 βαθμούς σε τέσσερις αγώνες ενω η δεύτερη Ομόνοια  έχει 7 βαθμούς σε τρεις αγώνες.

Η εξέλιξη του αγώνα

Στο 0-0 το παιχνίδι…

Xάθηκαν ευκαιρίες στο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, περισσότερες για το Αποέλ το οποίο είναι κάπως πιο πιεστικό.

8 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα χρειάστηκαν για να μπει το πρώτο γκολ. Ήρθε από τον Αλεξίου για την ΟΜΟΝΟΙΑ. 1-0

Μερικά δευτερόλεπτα κράτησε το προβάδισμα της  Ομονοιας, καθώς ο Λάμπρος Βασιλείου ισοφάρισε. 1-1

1:34 πριν το τέλος του ημιχρόνου το Αποέλ σκόραρε ξανά με τον Σοροκάπα και πήρε προβάδισμα.

Τέλος ημιχρόνου

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του ημιχρόνου το Αποέλ σκόραρε με τον Κουλουμπρή για να κάνει το 3-1

O Σκαρπάρης σημείωσε το 4ο γκολ του Αποέλ 7:36 πριν το τέλος του παιχνιδιού.

Αναγκάστηκε να παίξει με flying goalkeeper η ΟΜΟΝΟΙΑ και στην αμέσως επόμενη φάση ο τερματοφύλακας του Αποέλ Ψηλογένης σκόραρε από απόσταση σουτάροντας στο κενό τέρμα.

Βάζει κι άλλο γκολ το Αποέλ με τον Λακούφη και πάλι από απόσταση.

Ο Κουλουμπρής είναι αυτός που πετυχαίνει άλλο ένα γκολ για το Αποέλ. Το ίδιο με τα προηγούμενα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ βγάζει παίκτη περισσότερο στην επίθεση και το Αποέλ σκοράρει με ευκολία.