Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ανατροπές στο πρωτάθλημα cyta – ΕΞΑΔΑ η Δόξα, 11ο το ΑΠΟΕΛ

Με 3 αγώνες άρχισε σήμερα η 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος cyta.

Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής, Με γκολ του Μαλέκκίδη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, η Καρμιώτισσα κατάφερε να κλέψει τον πόντο από την ΕΝΠ, η οποία προηγείτο μέχρι το 94ο λεπτό με 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Μπαργκάν στο 29ο λεπτό, με τον Θεοδώρου να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 45ο λεπτό. Ο Μαρκόφσκι έδωσε το προβάδισμα στην ΕΝΠ στο 85ο λεπτό, με τον Μαλεκκίδη να ισοφαρίζει στο 94ο σε 2-2.

Στο άλλο παιχνίδι η Νέα Σαλαμίνα πήρε ένα τεράστιο τρίποντο σήμερα με το γκολ του Θωμά Νικολάου στις καθυστερήσεις.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ με το γκολ του Θεοδόση Κύπρου, η Νέα Σαλαμίνα μείωσε με τον Ντανίλο στο 82 και ο Θωμάς Νικολάου με ένα πανέμορφο σουτ έδωσε στην Νέα Σαλαμίνα το χρυσό τρίποντο, το τρίτο διαδοχικό για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα. Κορυφαίος ο τερματοφύλακας Βεσελόφσκι, ο οποίος έκανε εντυπωσιακές αποκρούσεις.

Στον τελευταίο αγώνα της ημέρας κατήφορος χωρίς τελειωμό για το ΑΠΟΕΛ, το οποίο για 4ο συνεχόμενο παιχνίδι δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο αφού δέχθηκε νέα ήττα την 4η διαδοχική μάλιστα, αυτή την φορά από την Δόξα με 2-1.

Η ομάδα του Μίκ Μακάρθι άνοιξε το σκορ με τον αρχηγό της, τον Τόμας Ντε Βινσέντι ωστόσο ήταν η σειρά του αρχηγού της Δόξας να αντίδραση, του Μπεράτ Σαντίκ, ο οποίος σκόραρε δύο φόρε πρώτα με κεφαλιά και ύστερα με πέναλτι το οποίο δόθηκε με την βοήθεια του VAR για χέρι του Σάντος. Η Δόξα πήρε σπουδαίο τρόπαιο και ανέβηκε στην 6η θέση του πρωταθλήματος cyta με 24 βαθμούς.