Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com

Νέα Σαλαμίνα – ΑΠΟΕΛ 1-2: Απόδραση με…ΚΑΡΦΩΤΗ ΚΕΦΑΛΙΑ του Μπεν Σαχάρ στο 90+4!

Με γκολ του Μπεν Σαχάρ στο 94ο λεπτό, ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να αποδράσει με το διπλό από το ''Αμμόχωστος'' κόντρα στην Νέα Σαλαμίνα.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τον ΑΠΟΕΛ να ανοίγει το σκορ με τον Γκάρνερ στο 5ο λεπτό, ενώ οι ερυθρόλευκοι έφεραν το μάτς στα ίσα με τον Βάγκνερ στο 73ο λεπτό. Λυτρωτής για τους γαλαζοκίτρινους ήταν ο Μπεν Σαχάρ, ο οποίος με καρφωτή κεφαλιά, μετά από σέντρα του Κλωναρίδη έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και παράλληλα την νίκη.

Όσον αφορά την σημερινή νίκη του ΑΠΟΕΛ, αυτή τον διατήρησε στην πρώτη θέση του β' ομίλου με 3 βαθμούς, ενώ η Νέα Σαλαμίνα παρέμεινε στην 10η με 32 βαθμούς και συνεχίζει να βρίσκεται σε κίνδυνο...

Η βαθμολογία:

Νωρίτερα στον αγώνα:

Έναρξη αγώνα

3' Ωραίες ντρίμπλες από τον Ζαχίντ, ο οποίος επιχείρησε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

5' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 0-1! Ο Εντογκαλά γυρίζει ωραία στον Γκάρνερ, με τον επιθετικό των γαλαζοκιτρίνων να είναι αμαρκάριστος, όπου με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στην γωνιά του Βεσελόφσκι.

Δείτε το φωτορεπορτάζ από το γκολ ΕΔΩ

20' Μετά την επίτευξη του γκολ δεν είχαμε την μεγάλη ευκαιρία μέχρι στιγμής.

24' Συνδυασμός Σεργίου-Μουστιβάρ, με τον δεύτερο να επιχειρεί το πλασέ, στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω.

42' O Μπρένο ανέβηκε, επιχείρησε το σουτ, με την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία του Ουζόχο.

43' Λίγα μέτρα εκτός περιοχής ο Ζαχίντ επιχείρησε το πλασέ, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από την εστία των ερυθρολεύκων.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β'ημιχρόνου

47' Κεφαλιά του Βινίσους, μπλοκάρει εύκολα ο Βεσελόφσκι.

66' Ωραίο σουτ του Ανουάρ, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Βεσελόφσκι.

73' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 1-1! Σέντρα του Νικολάου, με την μπάλα να φτάνει στον Βάγκνερ, ο οποίος έλεγξε την μπάλα και με δυνατό σουτ έφερε το ματς στα ίσα!

89' Κεφαλιά από τον Κρεάν, με τον Ουζόχο να διώχνει εντυπωσιακά.

90' Σουτ του Πική, η μπάλα περνάει μακριά από την εστία των γαλαζοκιτρίνων.

90+4' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 1-2! Ο Κλωναρίδης σεντράρει, με τον Μπεν Σαχάρ να πιάνει την κεφαλιά και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του!

Οι εντεκάδες των δύο ομάδων:

Νέα Σαλαμίνα(Χρύσης Μιχαήλ): Βεσελόφσκι, Λοράν, Σεργίου, Κύπρος, Τσμοφς, Μουστιβάρ, Κονφέ, Ντουβεντρού, Σιαθάς, Βάγκνερ, Σανκόχ
Στον πάγκο: Κίσσας, Καμισόκο, Ανδρέου, Λεμέσιος, Κρεάν, Παύλου, Πική, Νικολάου, Καλογήρου

ΑΠΟΕΛ(Σάββας Πουρσαϊτίδης): Ουζόχο, Ενσούε, Βινίσιους, Σάντος, Σαμπάλα, Ανουάρ, Λουντέμο, Ζαχίντ, Κατσαντώνης, Εντονγκαλά, Γκάρνερ
Στον πάγκο Σίλβα, Ντίας, Ζόρζε, Ντε Βινσέντι, Σαχάρ, Κλωναρίδης, Γαβριήλ, Σιέλης, Γουίλερ

Διαιτητής: Νικολάου Γιώργος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
4ος Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
VAR: Σωτηρίου Λούκας