Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com

Ολυμπιακός-ΑΠΟΕΛ 2-3: Καρδιοχτύπησε, αλλά…ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ νίκησε και ελπίζει για ΕΞΑΔΑ! (βίντεο)

Σε ένα παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς, ο ΑΠΟΕΛ νίκησε δύσκολα τον Ολυμπιακό με 3-2 στο Μακάρειο και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για μια θέση στην εξάδα. Πλέον η ομάδα του Σάββας Πουρσαϊτίδη ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς και βρίσκεται στο -2 από τη 6η Δόξα η οποία έχει 29.

Από την άλλη ο Ολυμπιακός με την σημερινή του ήττα παρέμεινε στην 7η θέση, αλλά βλέπει τον ΑΠΟΕΛ να μειώνει την διαφορά του στον 1 βαθμό.

Ήταν ένα γεμάτο παιχνίδι στο οποίο ο Ολυμπιακός βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, όμως το πάλεψε μέχρι τέλους. Κλωναρίδης, Ενσούε, Γκάρνερ σκόραραν για τους γαλαζοκίτρινους που ήταν βελτιωμένοι μόνο επιθετικά, με αυτογκόλ του Ουζόχο και τέρμα του Μάντζη μείωσε ο Ολυμπιακός.

Η βαθμολογία:

Νωρίτερα στον αγώνα:

Έναρξη αγώνα:

3' Πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ. Μονομαχία Ανδρέου-Γκάρνερ, με τον παίκτη του Ολυμπιακού να σπρώχνει τον αντίπαλο και τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι.

146278796-769786013968855-3149191618411358690-n

4'
Μέσω VAR ο διαιτητής αλλάζει την απόφαση του και καταλογίζει φάουλ εκτός περιοχής.

5' Αναλαμβάνει την εκτέλεση ο Ζαχίντ, με τον αμυντικό του Ολυμπιακού να διώχνει σε κόρνερ.

12' Γύρισμα του Ψάλτη προς τον Κα, με τον δεύτερο να στέλνει ψηλά την μπάλα.

17' Σουτ του Γκάρνερ, δύσκολα σε κόρνερ ο Τσούπιτς.

23' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 0-1! Λάθος κοντρόλ της μπάλας από τον Σαμπίνια, με τον Γκάρνρ να κλέβει, να μοιράζει στον Κλωναρίδη ο οποίος σκοράρει!

147018694-1195018370954145-7715755033256754434-n

28' Ο Σαρφό επιχειρεί το σουτ, αλλά η μπάλα περνάει πολύ ψηλά.

44' Εκτέλεση κόρνερ για τον Ολυμπιακό, με τον Σαμπίνια να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

45' Ο Σάλι βρίσκει εξαιρετικά τον Μάντζη, ο οποίος εντός περιοχής επιχείρησε το σουτ, αλλά ήταν άστοχος.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β'ημιχρόνου

50'
Ωραίο κοντρόλ και σουτ στον αέρα από τον Κατσαντώνη, με τον Τσούπιτς και πάλι να λέει όχι.

56' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 0-2! Εκτέλεση κόρνερ από τον Ντε Βισέντι, με τον Ενσούε να πιάνει την κεφαλιά και να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του!

62' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό 1-2! Σουτ του Σάλι, με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι, να κοντράρει στον Ουζόχο και να καταλήγει στα δίχτυα του Νιγηριανού κήπερ.

63' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 1-3! Άμεση η απάντηση του ΑΠΟΕΛ, με τον Κλωναρίδη να δίνει στον Γκάρνερ, ο οποίος με πλασέ δίνει ξανά προβάδισμα 2 τερμάτων στην ομάδα του!

73' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό 2-3! Σέντρα του Μανρίκε, με τον Μάντζη να πιάνει την κεφαλιά και να βάζει την ομάδα του ξανά στο παιχνίδι!

Τέλος αγώνα

Οι εντεκάδες των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός(Τσέντομιρ Γιανέφσκι):
Τσούπιτς, Ψάλτης, Σαμπίνια, Μίλετιτς, Σάλλι, Μάντζης, Κα, Σαντάνα, Σαρφό, Νανίσιο, Ανδρέου
Στον πάγκο: Μιχαήλ, Κωνσταντινίδης, Γαρουφαλιάς, Γκουστάβο, Μανρίκε, Πεχλιβάνης, Σωτηρίου, Κοστόφ, Χάνι

ΑΠΟΕΛ(Σάββας Πουρσαϊτίδης):
Ουζόχο, Ενσούε, Μερκής, Βινίσιους, Γουίλερ, Λουντέμο, Ανουάρ, Ζαχίντ, Κατσαντώνης, Κλωναρίδης, Γκάρνερ
Στον πάγκο: Σίλβα, Σάντος, Ζόρζε, Εφραίμ, Νουχίου, Ντε Βινσέντι, Σαχάρ, Σαμπάλα, Εντονγκαλά

***Με 6 αλλαγές ο ΑΠΟΕΛ, σε σχέση με τον αγώνα κόντρα στον Εθνικό Άχνας: Οι Ουζόχο, Μερκή, Βινίσιους, Γουίλερ, Κατσαντώνη, Γκάρνερ, πήραν τις θέσεις των Σίλβα, Ζόρζε, Σιέλη, Γαβριήλ, Εφραίμ και Σαχάρ.