Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com

Στην κορυφη του Β’ Γκρουπ με +4 η Πάφος – 3η διαδοχική απώλεια για ΑΠΟΕΛ [ΕΙΚΟΝΕΣ – ΒΙΝΤΕΟ]

Η Πάφος F.C. επικράτησε με 0-1 του ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ, με το γκολ του Μπεριγκό και βρίσκεται στην πρώτη θέση του δεύτερο ομίλου και στο +4 από τον αντίπαλο του. 51 βαθμούς έχει η ομάδα του Στίβ Κωνσταντινίδη, 47 αυτή του Σάββα Πουρσαϊτίδη.

3η διαδοχικό παιχνίδι χωρίς νίκη για το ΑΠΟΕΛ, ύστερα από την ήττα από τον Ερμή και την ισοπαλία από τον Εθνικό. Το τελευταίο τρίποντο για τους γαλαζοκίτρινους, ήταν κόντρα στην Ένωση, στην 6η αγωνιστική.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη στον αγώνα!

3΄ΓΚΟΛ η Πάφος 0-1, με ωραίο πλασέ του Μπεριγκό, ο οποίος έφυγε στην πλάτη της άμυνας του ΑΠΟΕΛ.

4΄Γύρισμα του Μέρφι, δύσκολα ο Βινίσους σε κόρνερ.

5΄Σουτ του Φουρ, ψηλά έξω η μπάλα.

18' Σουτ του Κλωναρίδη, πάνω στον Ρουτκό.

22΄' Μακρινό σουτ του Ενσούε, ψηλά έξω η μπάλα.

25' Φάση διαρκείας για το ΑΠΟΕΛ, πρώτα ο Κατσαντώνης και στην συνέχεια ο Σιέλης, διώχνει η άμυνα της Πάφου.

27΄Βολέ του Μέρφι, αποκρούει ο Ουζόχο.

45' Πλασέ του Μπεριγκό στα σώματα, προηγήθηκε εξαιρετική ενέργεια από τον Μπάντσεον.

Τέλος Α' ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

48΄Γύρισμα του Κλωναρίδη, σε κόρνερ ο Αραγιούρι.

48' Η κεφαλιά του Βινίσιους, έξω.

60' Σουτ του Κλωναρίδη, έξω η μπάλα.

64' Βολέ του Μπεριγκό, έξω η μπάλα. Καλή στιγμή για την Πάφο.

72΄Ο Ζαχίντ από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει.

73' Πολύ καλή στιγμή για την Πάφο, ο Μπεριγκό από ύψος της περιοχής δεν κατάφερε να σκοράρει.

74' Σουτ του Μπεν Σαχάρ, έξω.

81' Κίτρινη κάρτα στον Κβίντα, είναι η δεύτερη και συνεχίζει με 10 παίκτες η Πάφος για περίπου, ένα 10λεπτο.

82' Εκτελεί το φάουλ ο Ντε Βινσέντι, πάνω στον Ρούτκο.