Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com

Συμβιβασμός στο ”Στέλιος Κυριακίδης” και πρώτη η Πάφος στον β’όμιλο, ακολουθεί ο ΑΠΟΕΛ! (βίντεο)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο Στέλιος Κυριακίδης μεταξύ της Πάφου και του ΑΠΟΕΛ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1. Τα γκολ που έκριναν τον αγώνα ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο από τον Τόμας Ντε Βισέντι στο 51ο λεπτό, έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ενώ η ισοφάριση της Πάφου ήρθε στο 84ο λεπτό από τον Μπεριγκό έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Αουρέλιο.

Όσον αφορά την βαθμολογία, η Πάφος μετά την σημερινή ισοπαλία παρέμεινε στην κορυφή του β´ομίλου με 46 βαθμούς, ενώ ακολουθεί ο ΑΠΟΕΛ με 34.

Αναλυτικά η βαθμολογία:

Νωρίτερα στον αγώνα:

Έναρξη αγώνα

10' Χωρίς κάποια μεγάλη φάση μέχρι στιγμής ο αγώνας...

17' Πρώτη φάση στον αγώνα! Ο Κλωναρίδης κλέβει την μπάλα από τον Κβίντα, δίνει την πάσα στον Μπεν Σαχάρ ο οποίος ήταν αμαρκάριστος. Το σουτ του Ισραηλινού φόρ όμως δεν ήταν καλό, με την μπλάλα να φεύγει πολύ ψηλά.

20' Σουτ του Κλωναρίδη, κάπου χτυπάει η μπάλα και καταλήγει κόρνερ.

21' Εκτελέστηκε το κόρνερ, με τον Κλωναρίδη να σουτάρει πάλι, με την μπάλα να χτυπάει εκ νέου κάπου και να φεύγει σε κόρνερ.

29' Μακρινό σουτ του Κβίντα, κανένας κίνδυνος.

39' Συρτό σουτ του Κλωναρίδη έξω η μπάλα.

41' Ωραία κάθετη του Πάνιτς προς τον Τόρες, ο οποίος μπήκε στην εριοχή του ΑΠΟΕΛ επιχείρησε το σουτ, με τον Ζόρζε να απλώνει το πόδι και να διώχνει σε κόρνερ.

45' Σουτ από τον Πάνιτς, κανένας κίνδυνος για τον Ουζόχο.

Tέλος ημιχρόνου

Έναρξη ημιχρόνου

51' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 0-1! Ο Τομάς Ντε Βισέντι με ωραία φάουλ στέλνει την μπάλα στην εστία του Ρούντκο.

59'
Σέντρα του Αουρέλιο, με τον Φούρ να πιάνει το σουτ, στέλνοντας την μπάλα ξυστά από το κάθετο δοκάρι του Ουζόχο.

65' Ο Κατσαντώνης σκοράρει, έπειτα από κατέβασμα του Μπεν Σαχάρ. Σύμφωνα με το VAR η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Ισραηλινού.

69' Εντός περιοχής και υπό πίεση, ο Εντογκαλά δίνει στον Μπεν Σαχάρ, με τον Ρούντκο να κάνει σπουδαία απόκρουση.

70' Εκτέλεση κόρνερ, με τον Ζόρζε να πιάνει το σουτ στην κίνηση, με τον Ρούντκο να διώχνει και πάλι σε κόρνερ.

80' Σουτ του Βαλακάρι, με την μπάλα να καταλήγει σε κόρνερ.

81' Γρήγορη αντεπίθεση για τον ΑΠΟΕΛ με τον Εντογκάλα, ο οποίος έδωσε στον Γουήλερ που σούταρε, με τον Ρούντκο πάλι να κάνει σπουδαία απόκρουση.

84' ΓΚΟΛ για την Πάφο 1-1! Ο Αουρέλιο γυρίζει ωραία στον Μπεριγκό, ο οποίος από κοντά έφερε το μάτς στα ίσα!