Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com
Live: Άρης – ΑΠΟΕΛ 0-0

Με την αποφασιστικότητα να ξεχειλίζει και την πίστη ότι απόψε θα έρθει το πρώτο «διπλό» μπαίνει ο ΑΠΟΕΛ στον αγωνιστικό χώρο του Τσιρείου για να αντιμετωπίσει τον Άρη.

«Δυνατά από το πρώτο λεπτό», ήταν το διαυγές μήνυμα που έστειλε ο Σωφρόνης Αυγουστή, ο οποίος αισιοδοξεί πως εάν οι εντολές του βρουν πιστή εφαρμογή από τους ποδοσφαιριστές θα ενισχυθούν αυτομάτως οι πιθανότητες για να πιστοποιήσουν την ανωτερότητά τους, φτάνοντας στη δεύτερη διαδοχική νίκη απέναντι σε έναν καθόλα υπολογίσιμο αντίπαλο.

Σπουδαία πρόκληση είναι για τον Άρη ο αποψινός αγώνας με αντίπαλο τον ΑΠΟΕΛ. Μετρά δυνάμεις κόντρα σε μια μεγάλη ομάδα του κυπριακού ποδοσφαίρου, η οποία στα τελευταία χρόνια είχε κατακτήσει πάρα πολλούς τίτλους. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» βρίσκεται στα ψηλά δώματα της βαθμολογίας, όμως η τετράδα αγώνων που ακολουθεί είναι σημαντική αναφορικά με το μέλλον της.

H TAYTOTHTA TOY AΓΩΝΑ

Άρης (Λιάσος Λουκά): Βάνα Άλβες, Γιάγκο, Σίλντενφελντ, Ντελμίρο, Ρονκάγκλια, Κβάσουκ, Μπάμπισκα, Σιμιόν, Μανου, Σιμιόν, Στεπίνσκι.

ΑΠΟΕΛ (Σωφρόνης Αυγουστή): Σκουφέτ, Τσεπάκ (13′ Θεοδώρου), Καρώ, Βινίσιους, Σάβιτς,  Σαμπάλα, Εντονγκαλά, Σόουζα, Λουντέμο, Νατέλ, Μάγκλιτσα.

AVAR: Καλογήρου Μάριος.

Παρατηρητής Διαιτησίας: Καπιτανής Κώστας.

ΤΟ LIVE THΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

1′ Άρχισε το ματς.

5′ Χωρίς φάσεις ακόμα. Οι δύο ομάδες πιέζουν ψηλά και υποχρεώνουν διαρκώς η μία την άλλη σε λάθη.

10′ Πιθανολογείται αναγκαστική αλλαγη του Τσεπάκ. Προσωρινά με δέκα ο ΑΠΟΕΛ.

11′ Επανέρχεται ο Τσεπάκ, αλλά θα γίνει αλλαγή σύντομα.

13′ Βγαίνει ο Τσεπάκ, στη θέση του ο Θεοδώρου.

14′ Ο Νατέλ εκτέλεσε φάουλ, ο Μάγκλιτσα την κεφαλιά, η μπάλα κόντρα σε παίκτη του Άρη, αλλά αντί κόρνερ δόθηκε η μπάλα στον Άρη. Όπως και να έχει, η πρώτη τελική στο ματς.

15′ Καλό σουτ του Σπόλιαριτς εκτός περιοχής, η μπάλα μόλις άουτ. Ζεστένεται το ματς…

30′ Τελική προσπάθεια μετά από 15 λεπτά. Αυτή τη φορά ήταν ο Ρονκάγκλια, που έστειλε την μπάλα άουτ.

32′ Ανέβηκε ο Άρης στα τελευταία λεπτά. Ο Στεπίνσκι δοκίμασε να απειλήσει από μακριά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

34′ Ζητά πέναλτι ο ΑΠΟΕΛ όταν ο Ρονκάγκλια έπεσε στα πόδια του Νατέλ εντός περιοχής. Σωστά άφησε το παιχνίδι να εξελιχτεί ο Δημητρίου, καθώς ο παίκτης του Άρη βρήκε μπάλα.

39′ Ο Σπόλιαριτς δοκόμασε σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.

45′ Ο Λουντέμο έδωσε στον Νατέλ, αυτός μπήκε στην περιοχή και σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Σίλντενφελντ και κόρνερ.

45’+1 Το κόρνερ εκτελέστηκε, οι αμυντικοί έδιωξαν, ο Εντονγκαλά σέντραρε και ο Καρώ με κεφαλιά έχασε την ευκαιρία.

45’+3 Τέλος πρώτου ημιχρόνου.