Για να επικοινωνήσετε μαζι μας!! 99651597|apoelphoto@gmail.com
Live: ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια 1-0

ΑΠΟΕΛ και Ομόνοια θα συνεχίσουν σήμερα από εκεί που έμειναν στις 29 Νοεμβρίου, όταν το παιχνίδι διεκόπη λόγω πυκνής ομίχλης στη Λευκωσία. Στις 17:00 η μπάλα θα στηθεί περίπου στη μέση του γηπέδου, με τους γαλαζοκίτρινους να εκτελούν φάουλ και το παιχνίδι θα επαναρχίσει από το 17ο λεπτό με το σκορ στο 0-0.

Το goal.com.cy θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό ή, καλύτερα, φάση προς φάση, όσα θα συμβαίνουν στο ΓΣΠ.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΠΟΕΛ (Σωφρόνης Αυγουστή): Σκουφέτ, Βινίσιους, Σαβιτς, Καρώ (17′ Θεοδώρου), Τσεπάκ, Λουντέμο (17′ Νταουσβίλι), Σατσιάς, Σαμπάλα, Νατέλ, Οκριασβίλι (17′ Εντογκαλά), Κβιλιτάια.

Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ): Ουζόχο, Σέχου, Χούμποτσαν, Λανγκ, Λέτσγιακς, Γκόμεθ, Ντίσκερουντ (17′ Παναγιώτου), Λοΐζου, Τζιωνή, Παπουλής, Τσέποβιτς.

29 Νοεμβρίου

1′ Άρχισε το ματς.

2′ Παράλληλη σέντρα από τον Κβιλιτάια, δεν βρέθηκε κάποιος να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

4′ Αντεπίθεση του ΑΠΟΕΛ, ο Νατέλ έδωσε στον Οκριασβίλι, αυτός σούταρε και μπλόκαρε εύκολα ο Ουζόχο.

7′ Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια. Οι Τζιωνής, Παπουλής και Λοΐζου συνεργάστηκαν στην περιοχή, ο τελευταίος σούταρε από κοντά και ο Σάβιτς έδιωξε στη γραμμή.

10′ Ο Παπουλής έφυγε στην αντεπίθεση και σούταρε, η μπάλα χτύπησε στον Καρώ και χάθηκε η ευκαιρία.

15′ Μετά το καλό μπάσιμο του ΑΠΟΕΛ στο πρώτο πεντάλεπτο, η Ομόνοια ανέβηκε και πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού στα επόμενα δέκα λεπτά.

16′ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι. Τιμωρείται ο Γκόμεθ για φάουλ στον Οκριασβίλι με το χέρι στο πρόσωπο. Είναι η τρίτη για τον Ισπανό.

17′ Διακοπή στο παιχνίδι. Η ατμόσφαιρα είναι αποπνικτική και η ορατότητα πολύ χαμηλή λόγω πυκνής ομίχλης στην περιοχή. Το παιχνίδι διεκόπη οριστικά.

26 Δεκεμβρίου

17′ Επανήρχισε το ντέρμπι με εκτέλεση φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Σαμπάλα, από εκεί δηλαδή που διακόπηκε το ματς στις 29 Νοεμβρίου.

20′ Χαμένη ευκαιρία με τον Λέσγιακς που δεν βρήκε την μπάλα και στη συνέχεια με γυριστό του Τζιωνή.

21′ ΓΚΟΛ 1-0! Αυτογκόλ ο Λανγκ. Ο Εντογκαλά πάσαρε στον Θεοδώρου, αυτός μπήκε στην περιοχή και σέντραρε συρτά, ο Ούγγρος έβαλε το πόδι για απόκρουση, αλλά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

27′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκόμεθ και κεφαλιά του Σάβιτς, η μπάλα έσκασε κάτω και ζήτησαν γκολ οι πράσινοι, ωστόσο το παιχνίδι συνεχίστηκε. Η φάση προφανώς εξετάστηκε από τον Τιάγκο Μαρτίνς (VAR) και δεν θεωρήθηκε ότι η γραμμή πέρασε τη γραμμή.